Çuval İmalatı

Çuval İmalatı

Sersuplastik 1950’den beri harar çuval, moloz çuvalı, naylon çuval, file çuval ve diğer çeşitli ürünlerin imalatını yapmaktadır. Gebze’de kurduğumuz çuval fabrikası bugün Türkiye’nin dört bir yanına gaziantep, ankara, izmir, istanbul, izmit ve diğer illeri çuval imalatı yapmaktadır. Havalandırmalı, keten, ventilli, maineli, UV filtreli olmak üzere değişik çuval tiplerimiz mevcuttur. Bu ürünlerden uygun olanı taşınacak maddenin cinsine ve ağırlıpına göre seçilebilir. Örneğin meyve sebze taşınması ve stoklanması için cam veya file denilen havalandırma kanalı olan yapılar tercih edilmelidir. Çimento, alçı veya granüllü yapılar için harar veya toz filtreli ürünler tercih edilmedir. Aşağıda çeşitli ürün türleri verilmiştir, kullanım alanına göre bu ürün tiplerinden ihtiyacınız olanı tercih edebilirsiniz:

Block Bottom – Has Sentetik Çuval

Bu ürün, inşaat sektöründe, çimento ve alçı taşımasında kullanılır. Bunlara aynı zamanda Ad Star çuval da denmektedir. Çimento ve alçı taşımasında, evcil hayvan maması ve kimyasal madde taşınmasında kullanılır. Dolum ve boşaltma işlemlerini kolaylaştırmak adına talep edilmesi durumunda PP ventil veya PE ventil kullanılarak doldurma ve boşaltma işlemleri kolaylaştırılır. En, boy ve zarf derinligi olarak en genişliği 30 cm – 75 cm arası, boy genişliği 45 cm – 91 cm arası ve zarf genişliği 8 cm -20 cm arası değişen boyutlara sahiptir. Dış yüzeyine istenilen baskı yapılabilir. Müşteri talebine göre UV filtresi ve korozyon önleyici konulabilir. Yine müşteri talebine göre perforasyon ve laminasyon yapılabilir. Dış yüzeyine 4 renge kadar baskı yapılabilir. Bu ürünlerin imalatında 100% Virgin poliproplen kullanılmaktadır.

Cam Çuvalı

Şeffaf çuval olarak da bilinmektedir. 10kg, 30kg, 40kg ve 50kg’lık patates çuvalı boyutları daima elimizde mevcuttur. İçinin gözükesini istediğiniz ürünlerde kullanılır. Özellikle hasat zamanı patates çuvalı, turp , marul, armut, ,havuç ,erik, patlıcan çuvalı,lahana ve soğan çuvalı olarak kullanılır. UV kormuası yapılabilmektedir Ayrıca diğer çuvallarda olduğu gibi her iki yüzüne de istenilen baskı yapılabilmektedir. Ağız kısmı overclocklu ve sıcak kesim şeklinde teslim edilebilir. PP kaplama yapılarak dayanıklılığı artırılır. 25cm’den 90cm’e kadar değişen enlerde üretilebilmektedir. Talep olması halinde poliproplen yerine polietilen de kullanılabilir imalatında. 1000’lik balyalar halinde satılmaktadır. Tarım sektöründe en çok kullanılan çuval tipidir.

PP Mat Çuval

Taşıyabildiği yük kapasitesi, maliyet ve dayanıklılık yönünden her sektörün ihtiyacı olan ve ürün amacıyla en ideal ve en ekonomik ambalajlama ürünüdür. Çimento, alçı, kum, yapıştırıcılar gibi saniyesel ürünlerin ambalajlanmasında sıklıkla kullanılır. Çuvallarımız tarımsal ve saniyesel sektörlerde kullanılmakta ve müşterilerimiz tarafından en çok beğenilen ürünler olmaktadır. Maliyet ve dayanıklılık dikkate alındığında en ekonomik üründür.4 (dört) renge kadar flekso baskı yapabilir müşteri tercihlerine göre. Şeker, tuz, un gibi esas besin maddelerinin paketlenmesi ve saklanması amacıyla kullanılabilir.

Lamineli Çuval

Daha çok ince tozlu ürünleri koymak ve saklamak amacıyla kullanılır. Dokunmuş standart çuvalın üstüne PP film naylonu yapıştırılarak elde edilir. Bu işleme laminasyon prosedürü denmektedir. Sonuç olarak kömür, bulgur,pirinç, mercimek gibi ürünlerin taşınmasında çuvaldan rastgele bir toz çıkışı olmayacaktır. Aynı vakitte kumaşa mukavemet vermektedir ve dayanıklılığını artırmaktadır. İsteğe göre UV stabizator ek edilerek güneşe dayanımı artırılabilir, böylece güneşe karşı hassas ürünlerin korunması temin edilir. Taban dikişi isteğe göre tek dikiş ya da çift dikiş yapılabilmekte olup, çift dikişli taban daha dayanıklıdır. Lamineli çuvalı atölyemiz 60gram/m2 ile 180 gram/m2 yoğunlukları arasında üretebilmektedir. Körük boyutları 10cmden 55cm’ye kadar üretilebilmektedir. Özellikle kömür, çimento, kimyasal granül, gübre, alçı, deterjan gibi maddeler taşınması ve saklanmasında lamineli çuvallar yoğun olarak kullanılmaktadır. Talebe göre değişik lamine renklerinde üretim yapılabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *